Česky Slovensky English Deutsch русский Polski

Činnost e-shopu HodinkyAlfex.cz byla ukončena! Navštivte naše další e-shopy s hodinkami Helveti.cz, HodinkyWenger.cz, HodinkyBoccia.cz a HodinkyTraser.cz.

Dovoz hodinek Alfex

Zvažujete dovoz hodinek Alfex z Ameriky či jiné zahraniční země?
Ve většině případů nejde o nijak složitý proces, ale má to několik negativ.

  • Clo a DPH – při nákupu ze zahraničí se nevyhnete platbě DPH ve výši 20% (přesáhne-li zásilka hodnotu 22 EUR) a také platbě cla (přesáhne-li zásilka hodnotu 150 EUR). Často také ke konečné částce přibude poplatek společnosti, která vás zastupuje v celním řízení (od 200 – 500 Kč).
  • Doba doručení – standardní doba doručení ze zahraničí se pohybuje od 1 do 5 týdnů. Převážná většina obchodníků do ČR zásilky nezasílá a nebo pouze s velkým zpožděním.
  • Nebezpečí, že zboží nedorazí – sami máme zkušenosti s objednáváním hodinek ze zahraničí a ve 2 ze 4 případů nám hodinky vůbec nepřišly a po dlouhém reklamačním řízení jsme nakonec nedostali ani žádné vyrovnání (chyba byla jednou u dopravce USPS a podruhé u samotného prodejce).
  • Uplatňování záruky – Alfex poskytuje 2-letou mezinárodní záruku a s uplatněním záruky tak není z pravidla žádný problém. Ovšem někteří prodejci (aby snížili cenu) poskytují pouze obecnou záruku a to v místě koupení (USA, Německo, apod). Nedodají vám mezinárodní záruční list a vy pak hodinky nemůžete zadarmo v ČR vyreklamovat. Budete muset hodinky složitě posílat zpět a modlit se, aby se vám vrátily opravené. Namísto 2 let budete mít záruku často pouze na 1 rok. Vždy je příjemnější mít možnost hodinky reklamovat kdekoliv po světě, ať se zrovna nalézáte kdekoliv.

Pokud je pro Vás hlavním důvodem nákupu ze zahraničí nižší cena, tak Vás možná přesvědčíme individuální slevou na nákup v našem eshopu. Kontaktujte nás na email obchod@hodinkyalfex.cz (sleva neplatí v kombinaci s dárkem – nůž Wenger).