Česky Slovensky English Deutsch русский Polski

Činnost e-shopu HodinkyAlfex.cz byla ukončena! Navštivte naše další e-shopy s hodinkami Helveti.cz, HodinkyWenger.cz, HodinkyBoccia.cz a HodinkyTraser.cz.

Jak vybrat hodinky

Poradíme Vám

Jakub Novák Jakub Novák
produktový manažer


+420 774 272 737

Výběr hodinek je něco, co většina z nás neprovádí každý den. Průměrně člověk pořizuje nové hodinky jednou za 3 až 5 let. Pojďme si tedy v klidu sednout a ujasnit si několik důležitých otázek.

Pro koho

Vhodně vybrané hodinky by měly vyjadřovat osobnost člověka. Pokud pořizujeme hodinky někomu jinému, tak se dobře zamysleme nad jeho povahou a stylem života. Manželku s citem pro detail a oblibou kvalitních materiálů příliš nenadchneme plastovým pouzdrem a stopkami. Pro někoho může být podstatná hmotnost a velikost hodinek. Jedinci s úzkou rukou zpravidla neocení centimetr a půl vysoký “orloj”. Naopak extravagantní lidé zase sáhnou spíše po křiklavých a nápaditých hodinkách.

Využití

Ve chvíli, kdy máme jasno, kdo a kam bude hodinky nosit, se můžeme zajímat o druhy hodinek a s tím spojené vlastnosti.

Firma Alfex se specializuje na designové modely hodinek. Nabídku hodinek jsme rozdělili dle našeho uvážení na čtyři skupiny dle pohlaví a zaměření.

Dámské společenské

Zajímavé tvary, netradiční materiály a zdobení hodinek drahými kovy. To je charakteristika dámských společenských hodinek od firmy Alfex. Pouzdro hodinek bývá upraveno PVD technologií a pokryto zlatem. U některých modelů se setkáváme s osazením lunety kameny s plochým brusem. Číselník jednoduchého tvaru ne vždy obsahuje datumovku. Klasickou ukázkou je model Alfex 5667.772.

Další dámské společenské hodinky najdete v modelových řadách Modern Classic a New Structures.

Pánské společenské

Pro muže jsou hodinky téměř jediným doplňkem k obleku. Ukazuje díky nim své společenské postavení a osobnost. Nabídka pánských hodinek Alfex není tak široká jako nabídka dámských, ale jednotlivé modely jsou velmi povedené. Na výběr je většinou kožený řemínek, nebo ocelový tah a některé hodinky jsou zdobeny zlatem. Dobrý poměr cena/výkon mají například hodinky Alfex 5650.606. Pánové toužící po chronografu zaujme model Alfex 5651.686.

Pánské společenské hodinky hledejte v řadách Flat line a Modern Classic.

Dámské extravagantní

Pokud vás již omrzely klasická provedení hodinek s kulatým ciferníkem a jednoduchým řemínkem, tak má pro vás firma Alfex připraveno několik překvapení. Mladí švýcarští návrháři si přímo libují v netradičním řešení pojetí hodinek. Napříč celou nabídkou firmy Alfex najdete spoustu designových výstřelků. Namátkou vyberu například model Alfex 5616.021.

Extravagantní dámské hodinky se nachází téměř v každé modelové řadě Alfex. Doporučujeme řady Trend Cycle, nebo Mechanical Collection Bernhard.

Pánské automatické

Automatické hodinky nepotřebují ke svému pohonu baterii, jelikož jsou poháněný pohybem ruky. Těší se velké oblibě mužů a jsou vhodným doplňkem k obleku. Firma Alfex nabízí celou modelovou řadu automatických hodinek za velmi příznivé ceny.

Jak název napovídá, tak pánské automatické hodinky najdete v řadě Automatic Collection.

Cenová relace

Zde bychom si dovolili použít heslo „Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci“. Jak bylo zmíněno v úvodu tohoto článku, tak pořízení hodinek není každodenní záležitostí. Hodinky Alfex zaručují švýcarskou kvalitu na všech cenových úrovních a je tedy pouze na každém z nás, kolik hodláme investovat. Nejlepším východiskem je zpravidla kompromis, ale nevyčítejte si ani mírné připlacení za vyšší model. Zvláště u hodinek do náročnějších podmínek se to vyplatí.
Jde přeci o hodinky, které budete nosit několik let.

Zdánlivé detaily

Minerální vs. Safírové sklíčko

Při výběru sklíčka je důležité přemýšlet nad prostředím, ve kterém se pohybujeme. Minerální sklíčko dosahuje cca šestého stupně tvrdosti na Mohsově stupnici. Do kanceláře, či k obleku, je tedy naprosto dostačují. Safírové sklíčko je na pozici devět, takže se dá poškrábat pouze nerostem stejné tvrdosti a tvrdším, což už je pouze diamant. Vyhledávaným kompromisem je minerální sklíčko se safírovou úpravou. Jedná se o minerální sklo doplněné vrstvou syntetického safíru.

Vodotěsnost

Našim zákazníkům vždy radíme nepodceňovat vodotěsnost hodinek. Není nic nepříjemnějšího, než zjištění zamlžených, nebo úplně promočených hodinek. Prohlédněte si jednotlivé úrovně voděodolnosti.

Druhy řemínků

Klasikou je kožený pásek. Zpočátku se může jevit příliš tvrdý a neohebný, ale časem se přizpůsobí každé ruce. Není vhodné ho často namáčet a pro zachování jeho vlastností je dobré o něj pečovat. Naopak s ocelovým tahem můžete kamkoliv. Zkrácení na požadovanou délku je otázkou pár minut. Pro někoho může být problémem jeho váha. Textilní pásek je velmi lehký, ale nepříliš odolný vůči mechanickému poškození. Další možností jsou pryžové, silikonové a kaučukové pásky. Jsou vhodné do vody, lehké a příjemné na nošení. Bohužel s nimi ale ve vybrané společnosti moc parády neuděláte. Takže i zde platí – vybírejte řemínek podle plánovaného používání hodinek (sport, společnost, normální nošení).

Funkce

Hodinky nejsou pouze ukazatelem času, ale mohou nabízet i další funkce. Tou základní je datum, v některých případech ukazující také den týdnu. Měřit čas můžeme pomocí stopek (chronografu) a rychlost pomocí tachymetru. Mnoho uživatelů ocení budík a někteří také kompas.

Pohon hodinek

V případě mechanického pohonu hodinek si můžeme vybrat mezi ručním a automatickým nátahem. Běžnější a v mnoha ohledech lepší je pohon baterií – tzv. quartz. Odpadá potřeba natahovat hodinky, stačí pouze jednou za cca 4 roky baterii vyměnit. Strojek je odolnější proti poškození, přesnější a levnější. Pokud jste však milovník hodinařiny, tak nemůžete na ruce nenosit ten zázrak v podobě hodinek s automatem.

Kde nakoupit

Rozhodně pouze u autorizovaných prodejců. Poznáte je tak, že jsou uvedení na seznamu prodejců u autorizovaného distributora konkrétní značky. Jenom takový prodejce vám může zaručit originalitu, požadovanou kvalitu hodinek a záruku spojenou se zákaznickým servisem. Firma Helveti s.r.o. je autorizovaným prodejcem a může Vám tak poskytnout maximální servis a kvalitní služby.

Vyberte si hodinky za pomocí našeho filtrování v katalogu.

Kam dál?