Česky Slovensky English Deutsch русский Polski

Činnost e-shopu HodinkyAlfex.cz byla ukončena! Navštivte naše další e-shopy s hodinkami Helveti.cz, HodinkyWenger.cz, HodinkyBoccia.cz a HodinkyTraser.cz.

Pomáháme a podporujeme

Helveti pomáháV Helveti se snažíme podporovat dobročinné aktivity a projekty. Přispíváme nejen finančně, ale také vlastními silami či s propagací. Těší nás dělat radost jiným a budeme jenom rádi, když se k nám přidáte. Samotným nákupem hodinek u nás tedy nepřímo podporujete níže uvedené projekty.

Mockrát vám za to děkujeme!

UNICEF (Dětský fond OSN)

Podporujeme Unicef (Dětský fond OSN)Podporujeme ochranu, zdraví a vzdělávání dětí. Přispíváme organizaci UNICEF (Dětský fond OSN), která je hlavní světovou organizací zabývající se ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí a podporou jejich všestranného rozvoje.

Programy UNICEF jsou zaměřeny na pomoc dětem ve všech oblastech, které negativně ovlivňují kvalitu jejich života a rozvoj jejich potenciálu – na zdraví dětí, výživu, přístup k nezávadné vodě, hygienu, prevenci a léčbu AIDS, vzdělávání a ochranu dětí před týráním a vykořisťováním jakéhokoliv druhu.

V Helveti se snažíme pomáhat ve více oblastech a UNICEF je nám svým zaměřením velmi blízko. Přispívejte s námi.

Unicef pomoc Helveti Unicef pomoc Katy Perry

Lékaři bez hranic

Podporujeme Lékaře bez hranic (Médecins Sans Frontières)Podporujeme Lékaře bez hranic, kteří pomáhají lidem v těch nejtěžších oblastech a mají za to náš obdiv!

Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières jsou mezinárodní humanitární organizace, která poskytuje odbornou zdravotnickou pomoc lidem v ohrožení a v případě krizí. Organizace byla založena v roce 1971 skupinou francouzských lékařů a novinářů, kteří měli přímou zkušenost s hladomorem v Biafře. Poskytuje zdravotnickou pomoc v téměř 70 zemích světa s více než 2.500 mezinárodních a 29.000 místních spolupracovníků.

Hnutí Lékařů bez hranic má naše uznání a finanční podporu. Přispívejte s námi.

Lékaři bez hranic - pomoc Helveti Lékaři bez hranic - pomoc Helveti

Joy Ride – zájezdy pro handicapované

Joy Ride logo“Projektem JOY RIDE! ulehčujeme a zpříjemňujeme život dětem a mladým lidem s handicapem. Odbouráváme zbytečné bariéry, které jsou mezi nimi a jejich zdravými vrstevníky a ničíme zažité předsudky v hlavách mnoha lidí!

Spoustu mladých handicapovaných je 24 hodin denně odkázáno na pomoc druhých. Tráví tak drtivou většinu svého času doma s rodinou, popř. mezi dalšími handicapovanými, kde se o ně starají odborní asistenti. Ti jsou však mnohdy mnohem starší. To posiluje již tak dost velkou izolovanost handicapovaných od svých zdravých vrstevníků a okolního světa. A to chceme změnit!

Více o Joy Ride si můžete přečíst v článku od jednoho ze zakladetelů – Honzy Vimmera.

Joy Ride - zájezdy pro handicapované Joy Ride - zájezdy pro handicapované Joy Ride - zájezdy pro handicapované Joy Ride - zájezdy pro handicapované Joy Ride - zájezdy pro handicapované Joy Ride - zájezdy pro handicapované Joy Ride - zájezdy pro handicapované Joy Ride - zájezdy pro handicapované

Video o projektu

Přispět můžete i vy!

Stačí si na adrese https://www.hithit.com/cs/project/866/party-zajezdy-pro-handicapovane vybrat výši příspěvku a odměnou vám bude dárek nebo třeba setkání s členy Joy Ride a mladými lidmi s handicapem.

Helenka Hegenbartová

Rozhodli jsme se finančně podpořit iniciativu Ladislava Tajovského a Adély Hruškové – “Pomáháme Helence”.

O projektu

Helenka HegenbartováKousek za Prahou žije Helenka Hegenbartová, která neměla krátce po narození (v roce 2002) štěstí na dobré lékaře. Díky tomu vede život, který je pro nás ostatní obtížně představitelný a pro její nejbližší okolí velice náročný. Trpí autismem a kombinací několika dalších poruch, takže její duše nedrží krok s fyzickým vývojem. Má skvělé rodiče a úžasnou o sedm let mladší sestřičku, kteří se rozhodli svůj život do značné míry Helenčinu právu na radost obětovat. A protože to není vůbec snadné, vítají každou pomocnou ruku.

Přispět můžete i vy!

Využít k tomu můžete transparentní účet u Fio banky 2500320384/2010, kde můžete posílat své příspěvky. Tyto prostředky se nadále používají právě ve prospěch Helenky.
Více o projektu najdete na stránkách Euthanasia.eu.

Další projekty

Víte o dalším zajímavém projektu, který by stál za to podpořit. Napište nám o něm.