Česky Slovensky English Deutsch русский Polski

Činnost e-shopu HodinkyAlfex.cz byla ukončena! Navštivte naše další e-shopy s hodinkami Helveti.cz, HodinkyWenger.cz, HodinkyBoccia.cz a HodinkyTraser.cz.

Firma Alfex

Švýcarská společnost Alfex zahájila výrobu hodinek v roce 1948. Dnes se jedná o globální nezávislou firmu sídlící ve švýcarském městě Lugano s italsky mluvícím obyvatelstvem. Hodinky značky Alfex se prodávají ve více než 50 zemích světa. Tajemství tohoto úspěchu spočívá v chytrém spojení klasického švýcarského umění a nejnovějších výrobních technologií s kreativitou mezinárodně uznávaných designérů. Tyto vlastnosti charakterizují všechny řady hodinek Alfex a odlišují od sebe jednotlivé modely.

Vše podtrhuje označení Swiss Made zaručující švýcarské precizní zpracování a vysokou kvalitu použitých materiálů. Ocelová pouzdra jsou vyrobena z ušlechtilé nerez antialergické oceli bez rizika vzniku alergických reakcí nebo barevných změn. Rovněž kožené i ostatní pásky jsou velmi „čisté“ a mohou je tak nosit i lidé s citlivější pokožkou. Firma Alfex je známá také zlacením hodinek PVD úpravou s tím, že na zlatě se opravdu nešetří. Vrcholem je pak zdobení hodinek kameny s plochým brusem, Swarovski krystaly nebo certifikovanými diamanty. Ve většině modelů jsou použity švýcarské strojky Ronda, v mechanických modelech pak naleznete i ETA / Valjoux.

Vedle výjimečné kvality provedení jsou hodinky Alfex charakteristické svým designem. Netradiční modely vznikají především zásluhou mladých návrhářů ze švýcarské umělecké školy HEAA. Díky jejich inovaci a originálním postupům sklízejí hodinky Alfex každoročně ocenění za design cenami RED DOT a GOOD DESIGN. Mezi nejznámější návrháře této značky bezesporu patří Georg Plum z Německa, Julia Hou z Tchaj-wanu a Marcus Eilinger ze Švýcarska. Povedená je například modelová řada Big Line od návrháře Ivo Vaz, která získala ocenění Good Design v roce 2009 a následně Red Dot v roce 2010. Velmi trefně se firma Alfex prezentuje heslem „síla kontrastu“. U většiny modelů se setkáváme s dokonale kontrastním použitím barev a materiálů, což dělá z každých hodinek opravdu originální doplněk.