Česky Slovensky English Deutsch русский Polski

Činnost e-shopu HodinkyAlfex.cz byla ukončena! Navštivte naše další e-shopy s hodinkami Helveti.cz, HodinkyWenger.cz, HodinkyBoccia.cz a HodinkyTraser.cz.

PVD úprava

Technologie PVD (Physical Vapour Deposition) je velmi odolná úprava povrchu hodinek. Nemusí se přitom jednat pouze o pouzdro, ale upraven může být také tah.

Vyznačuje se vysokou tvrdostí a odolností proti otěru, odolností vůči vysoké teplotě, korozi a kyselinám. Jedná se o vrstvu, který proniká do původního materiálu. Ve vakuové komoře je na původní materiál (nejčastěji ocel) pod vysokým tlakem nanesen nový materiál, který se s původním povrchem dokonale spojí. Na rozdíl od barvy se nemůže loupat (není totiž nanesen na, ale přímo v podkladovém materiálu).

U hodinek Alfex je typické zlacení pomocí technologie PVD. Některé modely mají také černou PVD úpravu.

Příklady hodinek Alfex s PVD úpravou

« Zpět na slovník

Komentáře / dotazy (4)

 1. jaroslav napsal:

  Dobrý den jdou i jine barvy , třeba Modrá . Děkuji za odpověď

  • Dobrý den,
   PVD úprava je možná ve více barvách, ale zrovna modrá je méně typická a ještě jsme se s ní nesetkali.
   Také je důležité si říci, že PVD úprava má simulovat použitý kov (zlato, stříbro, růžové zlato). U modré barvy by to mohlo působit lacině.
   S pozdravem Jiří Štencek

 2. Petr napsal:

  Dobrý den,

  můžete mi prosím sdělit, jak silná vrstva PVD je na hodinkách Alfex 5729.041. Zajímá mne, jak dlouho “pozlacení” na hodinkách vydrží.
  Děkuji Vám.

  • Dobrý den,
   PVD úprava je velmi kvalitní technologií a běžným nošením ji nijak neublížíte. Pokud hodinky ale přijdou do ostrého kontaktu (například pád na beton), tak se povrch samozřejmě může narušit.
   S pozdravem Jiří Štencek

Vložit nový komentář / dotaz