Česky Slovensky English Deutsch русский Polski

Činnost e-shopu HodinkyAlfex.cz byla ukončena! Navštivte naše další e-shopy s hodinkami Helveti.cz, HodinkyWenger.cz, HodinkyBoccia.cz a HodinkyTraser.cz.

Luminiscence

Luminiscence – někdy také nazývaná jako Fluorescence je jev, který zajišťuje viditelnost ručiček a indexu na hodinkách i ve tmě.

Pasivní luminiscence, kterou používá většina výrobců hodinek, absorbuje část světelného záření, které následně uvolňuje. Hodinky s touto technologií vydrží “svítit” od 2 do cca 6 hodin (záleží na kvalitě a použité technologii).

Na trhu jsou také výrobci, kteří používají propracovanější technologie (například Trigalight od firmy Traser). Fungují na bázi plynových kapslí a jejich svítivost není závislá na “nabití” světlem. Dokáží využívat luminiscenční efekt po dobu až 20 let.

Hodinky Alfex a luminiscence
Firma Alfex využívá luminiscence jen u některých svých modelů. Jedná se převážně o pánské modely. U dámských designových hodinek se s luminiscencí nesetkáváme. Pozlacené ručičky a indexy by přeci jenom působily poněkud zvláštně v kombinaci se svítícím proužkem.

S luminiscencí na ručičkách a indexech se setkáváme například u pánských automatických hodinek Alfex 9010.306.

« Zpět na slovník

Komentáře / dotazy (2)

 1. Václav Cíl napsal:

  Mohl bych, prosím, obdržet nabídku uvedených hodinek?

  Předem děkuji a zdravím.

  Václav Cíl, Plzeň

  • Jakub Novák napsal:

   Dobrý den, pane Cíle,

   činnost e-shopu HodinkyAlfex.cz byla ukončena! Hodinky značky Alfex již nejsou součástí naší nabídky. Navštivte naše další e-shopy s hodinkami Helveti.cz, HodinkyWenger.cz, HodinkyBoccia.cz a HodinkyTraser.cz, anebo nás kontaktujte na emailu info@helveti.cz a rádi Vám pomůžeme s výběrem jiných hodinek.
   S pozdravem, Darina Vokrojová

Vložit nový komentář / dotaz